Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ VS ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΜΕ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΕΛΗΞΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ

Η 19η αγωνιστική ξεκίνησε αισιόδοξα για τον Α.Ο.Τ. αλλά τελικά ο Εργοτέλης αποδείχθηκε πιο δυνατός στο δεύτερο ημίχρονο και έφερε την ισοφάριση με τελικό αποτέλεσμα 1-1. Ο αγώνας ξεκίνησε δυναμικά για τους γηπεδούχους, στοχεύοντας το τρίποντο και παίζοντας πιο επιθετικά. Ο Εργοτέλης από την άλλη μένει από νωρίς με έναν παίκτη λιγότερο καθώς στο 13’ ο Μπουτσάκης μετά από εκβιασμό για πέναλντι στη περιοχή δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή και αποβάλλεται. Στο 16’ ο Α.Ο.Τ. ανοίγει το σκορ με μία θεαματική καρφωτή κεφαλιά από τον Cisse μετά από σέντρα του Πάνου. Ακολουθούν αρκετές ευκαιρίες για σκορ και για τις δύο ομάδες και εξίσου αρκετές κίτρινες κάρτες. Το ημίχρονο τελειώνει με την ομάδα μας να προηγείται στο σκορ και τον Εργοτέλη να πιέζει σταθερά παρότι έχει μείνει με 10 παίκτες από νωρίς. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινάει με είσοδο του Markovskyy. Λίγα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι κερδίζουν φάουλ έξω από τη περιοχή. Έρχεται η ισοφάριση 1-1 με μία άψογη εκτέλεση του Μπουρσέλη στο δεξί παράθυρο της εστίας των Τρικάλων. Ο Α.Ο.Τ. συνεχίζει με αλλαγές στην ενδεκάδα αλλά αλλαγές στο σκορ δεν υπήρξαν. Το ματς λήγει με τα Τρίκαλα να έχουν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο αλλά  μετά το γκολ των αντιπάλων η ψυχολογία και οι επιδόσεις έπεσαν απότομα.

Κίτρινες κάρτες: Mπουτσάκης ( Εργοτέλης ), Τσιάρας (ΑΟΤ), Efford (Εργοτέλης), Οικονόμου (Εργοτέλης), Diallo ( ΑΟΤ), Andronic ( ΑΟΤ), Τριανταφυλλάκος ( ΑΟΤ), Τσέλιος ( Εργοτέλης), Γροντής ( Εργοτέλης)
Κόκκινες κάρτες: Μπουτσάκης ( Εργοτέλης)

ΑΠΟΣΤΟΛΗ Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ (Milos Kostic): Ταϊρης, Πάνος, Ντόσης, Γκότοβος, Diallo, Τσιάρας, Andronic(64’ Τριανταφυλλάκος), Σμυρλής (73’ Were), Τσιμίκας (46’ Markovskyy), Καπός, Cisse

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νικόδημος Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Bahanak, Μπουρσέλης, Οικονόμου, Μπάτζιος, Bruce, Μπουτσάκης, Τσέλιος, Μανουσάκης (74’ Γροντής), Ροβίθης (85’ Σταθόπουλος), Efford