ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ VS Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ

ΚΑΚΕΣ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΥΑΝΕΡΥΘΡΟΥΣ

Αρνητική έκβαση για τον Α.Ο.Τ. είχε η 18η αγωνιστική ενάντια στον Α.Ο.Χ. Κισσαμικό. Τη Κυριακή 24 Φεβρουαρίου στο Δημοτικό Γήπεδο Περιβολίων πραγματοποιήθηκε υπό πολύ άσχημες καιρικές συνθήκες ο εκτός έδρας αγώνας ενάντια στον Κισσαμικό με τελικό αποτέλεσμα 1-0 υπέρ των γηπεδούχων. Τα πρώτα λεπτά του αγώνα βρίσκουν τον Κισσαμικό περισσότερο διάστημα στην εστία των φιλοξενούμενων αλλά ο Α.Ο.Τ. στέκεται καλά αμυντικά. Συνεχίζεται το πρώτο ημίχρονο με καλές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες αλλά η τύχη δεν ευνοεί καμία. Στο δεύτερο ημίχρονο φαίνεται να έχουν προβάδισμα οι γηπεδούχοι αλλά τα Τρίκαλα συνεχίζουν να πιέζουν. Λίγο πριν ολοκληρωθεί το 60’ ξεκινάει η δυνατή βροχή.  Στο 74’ τα Τρίκαλα χάνουν καλή ευκαιρία με τη μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι του Κισσαμικού. Ο καιρός όλο και χειροτερεύει με τους παίκτες να έρχονται αντιμέτωποι με βροχή και δυνατό αέρα.  Η κακή στιγμή για τα Τρίκαλα έρχεται στο 81’ με γκολ του Καραγιάννη, ο οποίος είχε μπει αλλαγή μόλις τέσσερα λεπτά νωρίτερα. Ο Α.Ο.Τ. συνεχίζει μέχρι τέλους δυναμικά τη προσπάθεια χάνοντας όμως στο 90’ μια καλή ευκαιρία να σκοράρει όταν οι γηπεδούχοι έχασαν τη μπάλα. Το ματς τελειώνει με ήττα για την ομάδα, που παρά την άτυχη στιγμή έχει αρχίζει να βρίσκει το ρυθμό της.

Κίτρινες κάρτες : Sesay (Κισσαμικός), Κουσκουνάς ( ΚΙσσαμικός), Diallo (ΑΟΤ) , Γκότοβος (ΑΟΤ), Φαζός (Κισσαμικός), Καπός (ΑΟΤ), Καραγιάννης (Κισσαμικός)

ΑΠΟΣΤΟΛΗ Α.Ο.ΤΡΙΚΑΛΑ (Milos Kostic) : Ταΐρης, Πάνος, Ντόσης (87′ Λάσκαρης), Γκότοβος, Diallo, Τσιάρας, Τριανταφυλλάκος, Τσιμίκας, Καπός, Were (65′ Σμυρλής), Cisse

ΑΠΟΣΤΟΛΗ Α.Ο.Χ. ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Sesay, Φαζός, Παπαχρήστος, Γκίνη (78′ Καραγιάννης), Μουμίν, Σάλιακας, Κάσσος (65′ Αρναρέλλης), Riski (72′ Βρεττός), Κουσκουνάς