ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ VS ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ

Συναρπαστικό ματς διεξήχθη στα Τρίκαλα, με τη Δόξα Δράμας να φεύγει με τη νίκη (2-3) από το Δημοτικό Στάδιο. Οι "μαυραετοί" άνοιξαν το σκορ στο έκτο λεπτό, όταν ο Ανδρέου με κεφαλιά μετά από σέντρα από δεξιά νίκησε τον Ταΐρη.

Τα Τρίκαλα ισοφάρισαν στο 10ο λεπτό. Ο Ρούνεϊ Βακενβάι πήδηξε πιο ψηλά από όλους  μετά από εκτέλεση κόρνερ και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πίτκα για το 1-1. Ο Πέρεθ στο 26' με φανταστική λόμπα νίκησε τον Ταΐρη κι έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα της Δράμας.

Ο έτερος Ισπανός της, Κρουθ, το διεύρυνε (1-3) στο 53'. Το μόνο που κατάφεραν τα Τρίκαλα ήταν να μειώσουν και να διαμορφώσουν το τελικό σκορ με τον Γκότοβο στο 77'.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ταΐρης, Πάνος, Γκόλιας (67' Νιάρος), Γκότοβος, Συριόπουλος, Γκατσολάρι (67' Μακρίδης), Ράντι, Γιουκαρής, Βανκεβάι, Συμελίδης, Σταματάκος (46' Κέζος).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Στάικος Βεργέτης): Πίτκας, Πεταυράκης, Σιώπης, Ρουγκάλας, Ανδρέου, Ριζογιάννης, Μάρτινς (89' Νατσιόπουλος), Κρουθ (77' Κρητικός), Μακρής, Πατράλης, Πέρεθ (71' Καψάλης).